Takács Emese

Shirian Fatime

Szabó Petra Judit

Történet

A 2017-18 as szezonban az eddig legjobban szereplő női felnőtt csapatunk vezetésének feladatát Farkas László vette át, irányításával a csapat megnyerte a 8 csapatos csoportjának alapszakaszát, ezzel bejutva a legjobb 9 csapat közé, ahol végül a 7. helyen zárt, ezzel is egy helyet javítva a tavaly elért pozíciójához képest.

A harmadik versenyévad főleg az női felnőtt csapat eredményességére koncentrálódott, keresve a lehetőségét annak, hogy a legmagasabb női osztályba is el- vagy feljusson a csapat. A nyár elsődleges feladatai között a csapat megerősítése és egy új, saját, hazai Sportcsarnok létrehozása (Bakony Sporttelep, Felsőcsingeri út 1.) is szerepelt, az új játékosok érkezése és egy versenyképes csapat kialakítása Farkas Lászlóra volt bízva. A rövid felkészülési idő és a sikertelen versenykezdés (1/4) hamar rányomta a bélyegét a csapat körüli változásra, 2018 novemberének közepétől Rónaszéki Szilvi vette át a lány csapat irányítását, a csapatot pedig szépen összekapva némi erősítésnek is köszönhetően végül 16/10-es mutatóval az 5. helyet szerezte meg a tabellán.

De hogy ne maradjunk érem nélkül, a női amatőr Hepp Kupa döntőjébe sikerültbeverekednie magát a csapatnak, ahol egy remek, kiegyenlített csata után a bajnokságot megnyerő és a legmagasabb osztályba feljutó TFSE csapata ellen 5 pontos vereséggel alulmaradt (72-77), de így is megszerezte AJKA kosárlabdájának első érmét! Ehhez szívből gratulálunk és várjuk a további sikereket!